neděle 7. června 2015

POMERANČOVÁ KŮŽE? UŽ NIKDY!

  Zhubli jste , ale celkový dojem vám kazí nevzhledná pomerančová kůže na těle? Ptáte se, proč se tvoří právě vám a jak se jí konečně zbavit? 

  Hrbolky a důlky na stehnech, hýždích, břiše, na pažích – to je problém, který trápí valnou většinu žen. V počátečních stadiích je celulita (správný název pro celulitidu) převážně kosmetickým problémem, ale s přibývajícím časem se může rozvinout až do problémů zdravotních,  jakými jsou otoky, popraskané žilky, křečové žily a podobně.Pro mnoho žen se dokonce stává i psychickým problémem.

Celulitida je běžně používaným termínem pro takzvaný „Syndrom pomerančové kůry“. Jde o nepřesné označení toho, co se vlastně v lidském těle děje. Ve skutečnosti je to označení pro zánět kůže či buněčný zánět, správně by tedy mělo být celulita. Trpí jí až 90 % ženské populace a úzce souvisí s ženským pohlavním hormonem estrogenem.

Proč vzniká?

Celulita je výsledkem procesu, kdy se z podkoží obtížně uvolňují nahromaděné tuky, a vznikají tak povislé tukové vrstvy, které způsobují nerovnost na povrchu pokožky. Pomerančová kůže souvisí i s nedostatečnou funkcí lymfatického systému a krevního oběhu. „Dalším důvodem vzniku je špatný metabolismus tuků, což může ukazovat i na zhoršenou činnost jater,“ vysvětluje odbornice. Podkožní vazivo (elastin a kolagen) postupně ztrácí svou pružnost a pevnost, a dovolují tak podkožním tukovým polštářům dostávat se na povrch. Kromě toho tukové polštáře následně začínají utlačovat mízní cévy a i krevní kapiláry v podkoží se začínají hromadit otoky.

Koho se týká a proč?

Celulita nepostihuje jen obézní jedince, jak se často tvrdí. Trápí i dívky v pubertě, ženy v přechodu (rizikovým je období, kdy u žen dochází k hormonálním změnám – puberta, těhotenství, menopauza a užívání antikoncepčních pilulek). Mužům se vyhýbá kvůli absenci estrogenu a uspořádání podkoží. Ženy mají větší predispozici.
Rizikové faktory jsou:
  • nadváha (ale celulita postihuje i štíhlé ženy)
  • nevyvážená strava (konzumace smažených jídel, přemíra tuků, nadbytek sacharidů – jednoduchých cukrů, nerovnováha minerálů a nedostatek vitaminů)
  • nedostatek pohybu (sedavé zaměstnání)
  • nedostatečná činnost lymfatického systému
  • příliš těsné oblečení
  • konzumace alkoholu, kávy a kouření
  • genetické dispozice
  • hormonální antikoncepce
  • stres
  • nedostatečný pitný režim
Chcete-li s celulitou opravdu zatočit, řiďte se těmito pravidly:

1. Stravovací a pitný režim

V první řadě je důležité změnit své stravovací návyky. Jak změnit životní styl, se dočtete v článku Dietní jídelníček na míru? Ano!. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim. Jak má vypadat, se dozvíte v textu Pitný režim při hubnutí.  Pijte neperlivou, neochucenou vodu, neslazené čaje, ovocné a zeleninové šťávy, které by ovšem měly být bez přídavku cukru. Co se týče správné životosprávy, je třeba, abyste dbali na vyvážený příjem a výdej energie. Omezte především tuky ve stravě. Snažte se doplnit každý den dostatečné množství vitaminů a minerálů. Nezapomínejte na ovoce, zeleninu a vlákninu.

2. Pohyb

Rozhodně nezanedbávejte pohyb.  Určitě nezanedbávejte ani silovou část cvičebního programu. Využívejte všechny  možné druhy aktivity od aerobního cvičení až po samotné posilování. Vlivem pohybové aktivity dochází ke spalování tukových zásob, i svaly samy lépe a efektivněji pracují a dokážou odvádět především z dolních končetin otoky.

3. Teplo, chlad a tlak

Velmi důležitou roli v péči o pokožku hrají vnější vlivy jako teplo, chlad či tlak. Nepodceňujte pravidelné saunování či různé druhy speciálních zábalů . Skvělý efekt má sprcha se střídáním teplé a studené vody. Doporučují se i přístrojové a ruční masáže, které výrazně prokrvují pokožku a rozproudí lymfatický systém. V superlativech se hovoří o kryosauně. Působení extrémně nízkých teplot má na kůži blahodárný vliv.

4. Každodenní péče o pokožku

Kromě takzvaných fyzikálních prostředků každý den pečujte o kůži pomocí speciálních krémů. Nesvedou zázraky, ale pomohou odstranit starou zrohovatělou kůži na povrchu a zjemní svrchní pokožku. Používat můžete i hydratační tělová mléka, která vždy do podkoží řádně vmasírujte.

5Galvanoterapie a celulitída

Galvanický proud využívá vlastnosti jednosměrného proudu.
Využitím kladných a záporných pólů galvanického proudu se provede hloubkové ošetření pleti.
Množství látky, které se touto metodou penetruje do kůže, je 10x vyšší, než při prosté aplikaci do pokožky.
Galvanické ošetření způsobuje celkovou revitalizaci pleti a působí proti únavě a stresu pokožky.
Omlazuje a rozjasňuje pleť, má zpevňující účinek na pokožku a spolu s pleťovým sérem zajišťuje obnovení pleti,
odstranění nečistot a aktivuje buněčnou energii.

Výsledným efektem Galvanoterapie  je:
· redukce celulitidy
· zpevnění prsou
· zpevnění bříška
· zpevnění zadečku, nohou a paží
· redukce podbradku
· zjemnění jizev
· péče o dekolt
· oživení vlasové pokožky

Před samotnou terapií se nanese na ošetřovanou oblast sérum,
dle typu ošetření které podporuje ošetření následnou galvanizací.
Celý zákrok je naprosto bezbolestný a již po jednom použití jsou viditelné výsledky.
Pleť je po galvanickém ošetření méně unavená a má výrazně jemnější a zdravější vzhled.


Žádné komentáře:

Okomentovat